Menu

Stonehenge – Do kogo dzisiaj należą kamienie i ile kosztowały?

TRAVEL UK – Stonehenge

Witajcie w kolejnym video z serii „Travel UK”, tym razem odwiedzimy jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Wielkiej Brytanii oraz Europie, a mowa tutaj o prehistorycznym kamiennym kręgu Stonehenge! Na pewno wielu z was słyszało o tym miejscu! Jeśli nie lub gdzieś obiło wam się o uszy ale nie do końca wiecie o co chodzi, w dzisiejszym video postaram się wam to miejsce nieco przybliżyć. Dowiecie się kilka ciekawostek historycznych, jak ono wygląda dzisiaj oraz czego się spodziewać decydując się na wycieczkę do Stonehenge!

Stonehenge UK
Stonehenge UK (copyright fashion-utopia.com)

Czy wiedzieliście, że …..

Stonehenge zostało podarowane krajowi przez Cecila oraz jego żonę Mary Chubb w 1918 roku (kupili oni Stonehenge trzy lata wcześniej na lokalnej aukcji za 6.600 funtów). Praktycznie od razu rozpoczęły się tam prace renowacyjne a miejsce bardzo szybko zostało udostępnione turystom. W ciągu stu lat kamienie Stonehenge stały się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Anglii oraz Europie a także jednym z najważniejszych prehistorycznych miejsc na świecie! Aby zobaczyć kamienie, rocznie przybywa tutaj prawie 1,5 ml ludzi z całego świata! Dzisiaj należą one do korony brytyjskiej a opiekuje się nimi organizacja English Heritage!

Stonehenge travel UK
Stonehenge (copyright fashion-utopia.com)

Zapraszam do oglądania! Oczywiście koniecznie dajcie znać jak wam się podobał film! A może ktoś z was już odwiedził Stonehenge?

Stonehenge
Stonehenge (copyright fashion-utopia.com)
Stonehenge
Stonehenge (copyright fashion-utopia.com)

Submit a comment

nineteen − eleven =

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://fashion-utopia.pl/2018/03/07/stonehenge
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram