Menu

Czy warto odwiedzić opuszczoną wioskę Old Perithia będąc na Corfu?

Old Perithia, Corfu

Old Perithia Corfu

Uwielbiamy opuszczone miejsca. W Portugalii odwiedziliśmy mnóstwo takich miejsc, niektóre były niezbyt ciekawe natomiast inne naprawdę fascynujące (jak na przykład biała opuszczona willa, z którą post znajdziecie TUTAJ [KLIK]. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że na Corfu znajduje się cała opuszczona wioska postanowiliśmy ją jak najszybciej odwiedzić! Relaxując się jeszcze na basenie i popijając Mojito usłyszeliśmy jak ktoś przez telefon opowiada dziewczynie, o swojej wycieczce w to miejsce ale nic ciekawego tam niema. Pomyśleliśmy sobie, że facet to napewno jakiś nudziarz i nie zważając na nic następnego dnia wybraliśmy się do Starej Perithi.

Corfu Perithia Town

Wioska znajduje się w północnej części wyspy, w górach pod najwyższym wzniesieniem na Corfu o nazwie Pandokrator. Prowadzi tam dośc długa droga (około 15-20min samochodem) cały czas pod górę. Im wyżej tym piękniejsze widoki. Gdy dojechalimy na miejsce, znajdujemy szybko parking i pomimo 35o stopniowego upału podekscytowani, poszlimy zwiedzać wioskę. Pierwszy budynek, który rzuca nam się w oczy to piękny, pomalowany na różowo kościół. Równie pięknie pewnie wyglądałby w środku jednak okazało się, że kościół można podziwiać tylko z zewnątrz gdyż główne bramy są zamknięte na stałe. Troszkę rozczarowani,  poszliśmy dalej. Naszym oczom ukazały się urocze, stare budynki, trochę odnowione i przerobione na restauracje (jest ich w tej wiosce około 4-5). Te, które nie są restauracami, są niestety także zamknięte wliczając inne kościoły. Niektóre domy (jest ich kilka) są dostępne do zwiedzania, jednak zazwyczaj, są to same ściany bez okien i drzwi, tak zarośnięte, że naprawdę trudno tam wejść. Znalelimy tam także kilka prywatnych posiadłości.

Summer Holiday Lace white look

Spódniaca & Top & Klapki – TopShop

Opuszczona Perithia Town Corfu Greece
Spacerująć po Perithi napotkać można dość dużą aktywną pasiekę gdzie można się zaopatrzyć w lokalny miód. Bardzo chętnie go sprzedają, wystarczy tylko zapytać.

Stara Perithia Corfu Greece

Photos : Konrad K. / Me

Opierając się na opuszczonych miejscach, które do tej pory odwiedziłam (a było ich sporo) wnioskuję, że wioska nie jest tak do końca opuszczona (może jeszcze niedawno była ale już nie jest). Widać, że jest kontrolowana przez ludzi a jej jedynym przeznaczeniem jest turystyka. Choć na zwiedzanie wioski w zupełności wystarczą 2 godziny,  to jednak organizuje się tutaj całodniowe wycieczki (aby każdy mógł skorzystać z restauracji i kupić jak najwięcej wody bo jest tam naprawdę gorąco).

Czy warto odwiedzić Stara Parithię?

Ze względu na piękne, stare zabudowania (kościoły i niektóre domy), urocze uliczki zdobione kolorowymi kwiatami warto odwiedzić to miejsce, szczególnie przypadną one do gustu osobom interesującym się fotografią. Polecam jednak prywatną przejażdżkę, gdyż zdecydowanie całodniowa wycieczka to za długo. Kiedy już przespacerujemy się po wiosce, naprawdę nie ma tu co robić.

Jeśli ktoś z was odwiedził to miejsce koniecznie dajcie znać jakie są wasze wrażenia!

Submit a comment

17 + fourteen =

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://fashion-utopia.pl/index.php/2017/06/18/warto-odwiedzic-opuszczona-wioske-old-perithia-bedac-corfu/
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram