Menu

Jedna z najpiękniejszych plaż Corfu – Porto Timoni

Porto Timoni, Corfu

Porto Timoni to jedna z najpiękniejszych plaż Corfu. Będąc w Grecji nie mogliśmy sobie odpuścić wycieczki w to miejsce. Wyprawa zaczyna się na samym wierzchołku góry (zdjęcie poniżej) z którego to schodzimy około 500 metrów w dół skalistą ścieżką. Polecam ubrać wygodniejsze obuwie niż klapki 😛

Porto Timoni Corfu Grecja

Porto Timoni
Widok na plażę Agios Georgios z punku gdzie zaczyna się droga na plażę Porto Timoni. Widoki obłędne!

To także tutaj ostatni raz przed wędrówką do Porto Timoni możecie zjeść pyszny lunch lub obiad. Polecam restaurację Dionysos, pyszne jedzenie i niesamowita panorama. Jest to restauracja z najpiękniejszym widokiem jakim do tej pory się rozkoszowałam jedząc obiad!

Sprawdźcie Insta! [Klik]
Porto Timoni Corfu
Po około 15 minutach spaceru dotarliśmy tutaj! Idealny punkt widokowy na plażę! Teraz czas zejść w dół!

Porto Timoni Corfu Greece

STYLIZACJA

To moja ulubiona wakacyjna stylizacja tego roku. Wygodna, odsłania dużo więc możemy się opalać, kapelusz chroni przed słońcem a naszyjnik i bransoletka w stylu boho dodają jej uroku. Są jeszcze mega wygodne czarne klapki, których niestety nie widać na zdjęciach ale pokaże wam je w następnych postach.

Playsuit – Topshop / Hat – local boutique 

Porto Timoni Greece

Porto Timoni Corfu
Po około pół godzinnym spacerze dochodzimy do plaży Porto Timoni gdzie w końcu zatopimy się w tej pięknej turkusowej wodzie! Jak widać na zdjęciu plaża podzielona jest na dwie części, z jednej strony woda jest dość zimna i jest bardzo wietrznie z drugiej zaś nieco cieplejsza i prawie w ogóle nie czuć wiatru (spodziewajcie się tam jednak większej liczby ludzi).
Plusy i Minusy

Dużym plusem tego miejsca są wspaniałe widoki oraz mała liczba ludzi. Nie organizuje się tam raczej grupowych wycieczek a na drodze napotykamy głownie pojedyńcze osoby. Minusem jest górzysta dość długa droga, którą trzeba przebyć w upale a na miejscu nie znajdziemy żadnego nawet najmniejszego sklepiku, więc jeśli planujemy całodniowy pobyt na plaży Porto Timoni musimy się dobrze zaopatrzyć w wodę i jedzenie.

Porto Timoni beach CorfuCorfu beautiful beachesCorfu Greece beaches

Porto Timoni Cave Corfu
Dla chętnych poszukiwaczy przygód nieco dalej (około 15min marszu) znajduje się mała grota, niegdyś dom pustelnika, pełna pięknych świętych obrazów i obrazków. Idealne miejsce na małą pielgrzymkę.

Dajcie znać czy ktoś z was odwiedził już Porto Timoni a może macie to w planach?

Photos : Konrad K. / Me

Submit a comment

four × 2 =

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://fashion-utopia.pl/2017/06/14/jedna-z-najpiekniejszych-plaz-corfu-porto-timoni
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram