Menu

Wizyta w Fairy Pools na Wyspie Sky, Szkocja

Wyspa Sky, Fairy pools

Wyspa Skye, Fairy Pools zimą
Wyspa Skye, Fairy Pools zimą

Fairy Pools, to niesamowicie magiczne i urocze miejsce znajdujące się na Wyspie Sky w Szkocji. Charakteryzuje się dość długą drogą wzdłuż której możemy podziwiać mnóstwo mniejszych i większych wodospadów wpadających do małych basenów z krystalicznie czystą wodą. Dookoła rozpościerają się przepiękne góry Bruach na Frìthe, na które patrząc może nie raz zakręcić się nam w głowie! Są naprawdę wysokie! Niestety nie widać tego na zdjęciach. Jednak jest to dobry powód aby odwiedzić to miejsce i przekonać się na własne oczy!

Fairy Pools, Wyspa Skye, Szkocja

Oczarowani magią gór Bruach na Frìthe postanowiliśmy przedłużyć spacer i zamiast zawrócić jak reszta turystów (było ich zaledwie kilku, uroki wycieczek poza sezonem) wybraliśmy sobie za cel dojście i jak się później okazało wspinaczkę do szczeliny przedzielającej górę, którą widać na zdjęciu powyżej. Z punku w którym stoję wydaje się to bułka z masłem a szczelina małą wyrwą w górze. Jakież było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że do szczeliny szliśmy jeszcze ponad godzinę w tym połowę drogi skacząc przez mokradła by na samym końcu wspiąć się kilkanaście metrów po stromych skałach do samego środka szczeliny z której głębi wypływało źródełko przepysznej czystej wody. Nie była to łatwa podróż jednak widoki oraz „ta” magiczna atmosfera zdecydowanie były tego warte! Takie opcowanie z naturą polecam każdemu!

Bruach na Frìthe mountains Scotland
Cel osiągnięty! Dotknęłam serca góry, szczelina zaliczona a widoki nieziemskie!
Fairy pools Scotland
Widoki na dolinę Fairy Pools z podnóża góry Bruach na Frìthe.

Fairy Pools Szkocja

Stylizacja

Moja stylizacja, jak na wczesno zimowe szkockie oraz górskie warunki spisała się znakomicie. Kurtka nie jest przeciwdeszczowa ale w 100% „przeciwwiatrowa”! Przetestowane! Z całą pewnością pewnego dnia znów ją zabiorę w góry.

Coat – Dresslily [Klik] / Hoodie Dress – Zaful [Klik] / Hat – TK Maxx

Fairy Pools Isle of Skye
Fairy Pools, Isle of Skye,Scotland
Fairy Pools, Isle of Skye,Scotland
Fairy Pools, Isle of Skye,Scotland
Fairy Pools, Isle of Skye,Scotland
Fairy Pools, Isle of Skye,Scotland
Zimą w Szkocji słońce wisi bardzo nisko nad horyzontem, wygląda to trochę tak jakby cały dzień zaczynał się zachód słońca. Daje to niesamowite magiczne światło, które można podziwiać tylko zimą. Tutaj zdjęcie zrobione około 1 po południu.
Fairy Pools Scotland
Szybki lunch po niemałej wyprawie i jedziemy dalej.

Photos : Konrad K. / Me

Submit a comment

5 × 4 =

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://fashion-utopia.pl/2016/12/20/wizyta-w-fairy-pools-na-wyspie-sky-szkocja
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram