Szkocja – Mój Plan Podróży

Sunrise at Quiraing, Isle of Skye, Scotland

Dlaczego Szkocja?

Szkocja to miejsce, które od dawna chciałam odwiedzić. Jednak nie spodziewałam się, że stanie się to  jeszcze tego roku, i to zimą! Wycieczka objazdowa po Szkocji o tej porze roku brzmi troszkę szalenie, gdyż wiadomo, zimą jest po prostu zimno a wiatr hula i mrozi wszystko dookoła. Dlaczego nie odwiedzić by jakiegoś ciepłego, słonecznego miejsca? Otóż urodziłam się w górach, gdzie temperatury zimą sięgają nawet -25 /-30 stopni, zwykle jest kilka metrów śniegu, duży mróz i można spokojnie wyskoczyć na narty na pobliski stok. Spędziłam tak prawie całe dzieciństwo a ostatnie 10 lat mieszkając w Wielkiej Brytanii stęskniłam się za naszą polską zimą.

Tutaj zimy znacznie się różnią od tych w Polsce, a jeśli już spadnie śnieg to jest go tak mało, że jeszcze dobrze nie pokryje chodników a już topnieje. Może i dobrze bo „śnieg” w Anglii oznacza „ekstremalną pogodę” i dosłownie wszystko jest zablokowane, prawie nikt nie idzie do pracy a pociągi i autobusy nie jeżdżą, wszyscy boją się wypadków bo tutaj nie ma takiego czegoś jak „zimowe opony” czy „pług” itd. Ale jak wspomniałam wyżej, w Anglii rzadko możemy zobaczyć śnieg.

Podróż dookoła Szkocji zimą to nie tylko urlop czy zimowe „ferie” ale coś co chcę doświadczyć. To czas, który chcę spędzić na podróżowaniu, oddaniu się przyjemności i pasji jakim jest fotografowanie oraz filmowanie (tak, tak będą filmy video!) wszystkiego dookoła, bo oprócz projektowania niesamowicie fascynują mnie podróże i fotografia!  I to wszystko z moim kochanym mężem 🙂

Co Zamierzamy Zobaczyć?

Po długim ale niesamowicie ekscytującym researchu zdecydowaliśmy się, które miejsca oznaczymy jako „must see” na naszej liście. Poniżej zdradzę wam kilka, które na pewno odwiedzimy, jednak aby pozostawić wam mały niedosyt i trochę niespodzianek nie wymienię wszystkich. Śledźcie bloga na bieżąco bo będzie się działo!

1. EDINBURGH

Edinburgh to pierwsze miejsce na naszej liście w którym planujemy się zatrzymać. Nie mogę się doczekać aż zobaczę stolicę Szkocji pierwszy raz w życiu, a co jeszcze bardziej ekscytujące, będzie to zaraz przed świętami Bożego Narodzenia! Jestem pewna, że miasto będzie wyglądać przepięknie!

Photo by Mark Shimazu

2. LOCH NESS

Jezioro Loch Ness to jedno z najsławniejszych jezior świata, a to za sprawą swojej historii jakoby zamieszkiwał go potwór Nessie. Oczywiście wszyscy wiemy, że to tylko bajka ale nutka tajemniczości i ciekawości gdzieś iskrzy! Bo tak naprawdę nikt nie wie jak to jest z tą historią na 100%!

Loch-Ness

3. SOMOO CAVE

Jaskinie Somoo wyglądają przepięknie, jednak nie jesteśmy pewni czy wejście do nich będzie otwarte zimą. Jeśli będą zamknięte i tak pokażemy wam je dookoła, a jest co oglądać!

Smoo-Cave

 4. ISLAND OF SKYE

Skye to przepiękna wyspa, której widoki zapierają dech w piersiach. Planujemy odwiedzić tam kilka miejsc, które to zobaczycie niedługo na blogu!

Photo by Raiden316 on Devian Art
Photo by Raiden316 on Devian Art
5. GLENFINNAN

Kto nie słyszał o słynnym wiadukcie Glenfinnan, gdzie kręcono niektóre sceny z Harrego Pottera! Pamiętacie?

Glenfinnan

W podróż wybieramy się autem co jest jeszcze bardziej ekscytujące! Zrobiłam już krótki zarys całej podróży jednak jak ona dokładnie będzie wyglądać okaże się w drodze, gdyż tak naprawdę nie wiemy w 100% czego się spodziewać oraz jaką zastaniemy pogodę! Jedno wiem na pewno, będziemy wypatrywać Zorzy Polarnej! To moje małe a zarazem duże marzenie! Na pewno też trafimy na miejsca, w których nie planujemy się zatrzymywać jednak jeśli nam się spodobają zostaniemy tam na dłużej!

A może ktoś z was już odwiedził Szkocję? Chętnie posłucham waszych wskazówek odnośnie podróży! 🙂

Jeszcze na koniec mam dla was krótkie pytanie w postaci sondy?

 Zdjęcie z okładki : Autor nieznany

Submit a comment