Tajemnicza, Królewska Bajka!

„Tajemnicza, Królewska Bajka” – Jak Zrodził się Pomysł?

Już dobry kawał czasu minął od dnia w którym robiliśmy sesję do mojego portfolio, przedstawiającą sukienki mojego projektu, które zobaczycie w filmie. Przygotowywaliśmy się do niej dobre kilka tygodni, szukając idealnej lokalizacji oraz organizując stylizacje i akcesoria. Korona do dziś okupuje jedną z moich półek 🙂 Zdjęcia z tego dnia możecie zobaczyć tutaj : „Castle Strolling in my design oraz Japanese Dress” 

Oprócz zdjęć tego dnia kręciliśmy także nasz pierwszy film. Nie do końca byliśmy przekonani czy coś z tego wyjdzie. Nie mieliśmy pojęcia jak podejść do całej tej sprawy, jak się robi ujęcia, z jakiego profilu najlepiej kręcić itd. W zamku było bardzo zimno co utrudniało nam skupienie się na pracy. Jednak postanowiliśmy sprostać wyzwaniu i zrealizować wszystko co zaplanowaliśmy. Choć film dość długo czekał na realizację, w końcu nadszedł ten dzień w którym byliśmy gotowi go zmontować 😛 i oto dziś jest już gotowy!

O czym opowiada film?

Film opowiada bajkę o królowej (królową może być każdy z nas), która symbolizuje słabość do rzeczy materialnych. Są one dla niej najważniejsze i nigdy nie ma ich dość. Jest ich niewolnikiem choć o tym nie wie. Chce więcej i więcej. Pewnego dnia do jej domu przychodzi „Wolność” ubrana w czerwoną sukienkę z nadrukiem ptaka, który też ją symbolizuje. „Wolność” przechadza się po zamku z uśmiechem oraz nadzieją, że będzie mogła się nią podzielić z kimś innym. Królowa wyczuwa jej obecność a w jej głowie pojawiają się różne myśli. Zaczyna zastanawiać się nad wartością rzeczy materialnych co symbolizuje tutaj taniec i gra z koroną na tle wielkiego okna przez które wdzierają się promienie słoneczne. Promienie słoneczne zaś symbolizują radość jaką niesie bycie wolnym. Tego dnia królowa zrozumiała, że wolność zarówno fizyczna jak i duchowa jest cenniejsza niż wszystko co ma! Z nią przychodzi radość, której nie dają rzeczy materialne. Królowa zdecydowała się przyjąć „Wolność” do swojego życia i uwolnić się z więzów niestałej materii co symbolizuje spadająca korona.

Dajcie znać jak podoba wam się tego rodzaju filmowy przekaz? xx

Submit a comment