Nawilżenie Skóry – Testuje Gadżet Hydratest !

 Analiza Nawilżenia Skóry

Nawilżenie skóry oraz jej kondycja powinna być dla każdego z nas bardzo ważna. Sucha skóra nie jest zdrowym objawem, a zmagamy się z nim wszyscy szczególnie zimą. Na jej wysuszanie oraz przesuszenie działa wiele czynników, jednym z nich jest woda.

Dlaczego woda wysusza naszą skórę?

Brzmi to trochę dziwnie i niewiarygodnie, gdyż woda powinna ją właśnie nawilżać. Jak to wygląda pod względem naukowym?

Nasza skóra sama produkuje płyny powierzchniowe jednak podczas kąpieli, korzystania z basenu, czy częstej styczności z zimnem oraz wiatrem (co jest wpisane w naszą codzienność) powoduje usuwanie naszej naturalnej warstwy ochronnej skóry. Z pomocą przyjdą nam tutaj nawilżające oleje oraz kremy, którymi rynek jest przepełniony. Naszym zadaniem jest tylko znaleźć ten odpowiedni, nie tylko pod względem nawilżania ale także składu.

Jak sprawdzić nawilżenie skóry?

Istnieje kilka sposobów, najprostszy to „delikatne zadrapanie się” w miejscu gdzie istnieje podejrzenie, że skóra jest zbyt sucha. Jeśli tak jest, zauważymy na skórze ślady.

Drugim przykładem może być Hydratest na który natknęłam się jakiś czas temu. Jest to produkt sprawdzający nawodnienie skóry i podający wynik w procentach. Cały test zajmuje kilka sekund. Wynik poniżej 30% to skóra sucha i odwodniona, 31% – 35% skóra sucha, 36%-46% skóra normalna, powyżej 47% idealnie nawodniona i nawilżona.

Postanowiłam go przetestować!

Testowanie nawilżenia skóry

Przetestowałam dla was nawilżanie skóry kilku produktów, które często używam, ciekawa byłam, jaki wynik będzie miał każdy z nich. Po każdym teście, przed nałożeniem następnego kremu czy olejku myłam, osuszałam ręce oraz odczekałam kilkanaście minut.

hydra test badanie nawilżania skóry
Pierwsze badanie skóry przed testem – mega sucha! o tej porze roku inaczej się nie da… !). Wynik różnił się na innych częściach ciała, ja badam dziś tylko zewnętrzną powierzchnię dłoni, która praktycznie cały czas jest narażona na zmywanie powłoki ochronnej co sprawia, że jest tak bardzo wysuszona.
hydra test inteligentne badanie nawilżania skóry
Test nawilżenia skóry po jednorazowym użyciu naturalnego kremu Spa Magik. Jak widać nawilżenie skóry poprawiło się aż o 6% !
hydratest test na nawilżanie skóry
Po użyciu olejku do zabiegu nawilżania ciała Spa Magik nawilżenie skóry podskoczyło o kolejne 2%!
Test nawilżenia skóry
Krem Nivea okazał się najlepszy. Nawilżanie skóry po jego użyciu to aż 38% – 40% . Nie wiem czy to faktycznie zasługa kremu czy to, że testowałam go jako ostatni 😛 Ciężko osiągnąć wynik powyżej 40% zimą lub wczesną wiosną.

Hydra test nawilżanie skóry gif

Co myślę o produkcie?

Cena takiego gadżetu to około 50 – 60 Funtów. Czy jest warte swojej ceny?

Z pewnością jest to bardzo ciekawe urządzenie. Pozwala nam ono na codzienną kontrolę stanu nawilżenia naszej skóry na całym ciele. Gadżet ten przypadł by do gustu osobom zajmującym się lub interesującym się kosmetologią na co dzień. Na pewno idealnie wpasował by się też do użytku w gabinetach kosmetycznych oraz Spa. Ja znając siebie nie korzystałabym z niego codziennie, zostałby wrzucony do szuflady z wagą, którą używam bardzo rzadko (raz na miesiąc lub dwa). Jeżeli miałby służyć tylko celom prywatnym wydaje mi się, że cena jest zbyt wysoka.

A może wy znacie jakieś dobre sposoby na sprawdzenie nawilżenia skóry?

Submit a comment