Surrealistyczne Zdjęcia z Przekazem…

Jestem fanką surrealistycznych zdjęć!

Bardzo podoba mi się fakt, iż aby takie zdjęcia tworzyć trzeba być z kreatywnością za pan brat i oczywiście mieć jakiś interesujący przekaz dla świata.

Widząc surrealistyczne zdjęcie przystajemy na dłuższy moment zastanawiając się nad jego przekazem. Zazwyczaj w naszych głowach pojawia się kilka wersji. Gdybamy, i dopiero po zagłębieniu się w temat, przeczytaniu informacji od autora, wiemy o co tak naprawdę chodzi.

Egzystencjalna seria zdjęć związana z modą Gudy Koster z pewnością należy do moich ulubionych. Nie tylko dlatego, że autorka zawarła w swoich pracach wątek modowy ale także dzięki trafności przekazu dla dzisiejszego społeczeństwa. Już przy pierwszym spojrzeniu na jej prace nasze zmysły bombardowane są odważnymi i efektywnymi wzorami, nadrukami, kolorami a co najciekawsze zaskakują tym, że twarze lub raczej głowy modelek są zawsze zasłonięte. Dlaczego?

Guda Koster Surreal Photography Red With White Dots Fashion

Dlaczego Modelki Mają Zakryte Twarze?

Prace inspirowane są codziennym życiem, często wyolbrzymiają sytuacje z życia dodając niewielką dawkę humoru. Na zdjęciach modelki mają zakryte twarze co może oznaczać wolność jak i przytłoczenie. Często będąc wolnymi ludźmi w głębi duszy czujemy się niewolnikami. Może to dotyczyć każdej sfery naszego życia. Pomimo, że osiągając pełnoletność, to my jesteśmy panami swojego życia i to my decydujemy w którą stronę będzie ono zmierzać, bardzo często jest to złudzenie. A to dlatego, że większość z nas wciąż podąża za narzuconymi nam przez innych schematami oraz ideami. Co powinniśmy, a czego nie powinniśmy. Zamiast korzystać z daru jakim jest „wolna wola”, trzymać się własnych idei i przemyśleń sami pozwalamy się zakuwać w łańcuchy narzucone nam przez innych. Najprościej mówiąc, układamy swoje życie pod to „co powiedzą inni”  oraz tak aby ich zadowolić (czego oczywiście nie da się zrobić). Nie potrafimy się oderwać od sytuacji oraz ludzi, którzy działają na naszą niekorzyść. Często boimy się wyrazić swoje zdanie. Przytakujemy aby przypodobać się innym. Autorka bardzo trafnie przekazała nam tą informację w swoich pracach, zachęcając nas do refleksji nad swoim życiem jak i jego rzeczywistą wolnością!?  

Guda Koster Surreal Photography Twins Fashion

Guda Koster Surreal Photography On Stage Fashion

Guda Koster Surreal Photography Fashion

Guda Koster Surreal Photography  Le Petit Fashion

 Czy te prace wywołują także u was refleksję? Co myślicie o ich przekazie?

Submit a comment