Co Warto Zobaczyć w Rzymie?

Koloseum, Palatyn i Forum Romanum

Koloseum to według mnie najciekawszy obiekt w Rzymie! Spędziliśmy tam najwięcej czasu oglądając i rozmawiając o historii tego miejsca. Wchodząc do Koloseum można kupić bilet także do Forum Romanum, które znajduje się zaraz obok niego. Koszt biletu do obu miejsc to 12 €, dla osób pomiędzy 18-25 rokiem życia 7,5€ . Można też kupić Roma Pass – bilet wejściówkę do wszystkich zabytków w Rzymie za 34€.

W obu miejscach spędziliśmy prawie cały dzień. Palatyn i Forum Romanum jest bardzo obszernym miejscem do zwiedzania, które ciągnie się aż na wzgórze gdzie można podziwiać panoramę Rzymu. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj : Koloseum i Forum Romanum

Palatyn-1000

Panteon

Kopuła Panteonu naprawdę robi wrażenie! Najbardziej podobał mi się wieczorem, kiedy setki turystów odwiedzających to miejsce zniknęło i można było podziwiać jego wspaniałe kolumny z zewnątrz. Przy zapadającym zmroku i wieczornych światłach wyglądał niesamowicie. Więcej zdjęć tutaj : Panteon

Wejściówka do Panteonu jest darmowa. Jednak gdybyście chcieli dowiedzieć się co nie co o tym miejscu można wynająć przewodnika (około 10€) lub wypożyczyć audio przewodnika (około 6€).

panteon-srodek-1000

Fontanna di Trevi

To najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie. Niestety podczas naszej wizyty była w renowacji, więc nie mogliśmy podziwiać jej piękna w całej okazałości ,jednak jeśli kiedyś wrócę do Rzymu będę miała co oglądać.

Czy wiedzieliście, że renowację Fontanny di Trevi  oraz 4 Fontann sponsoruje dom mody Fendi, który wydał na to przedsięwzięcie już około 2 mln €

fontanna-di-trevi-1000

Cztery Fontanny

4-fontanny-1000

Muzea Watykańskie

wanna-1000

Z wycieczki do Muzeów Watykańskich najbardziej podobały mi się schody Bramantego, mumia z zachowanym ciałem mająca kilka tysięcy lat i wanny! Tak wanny! Było w nich coś tajemniczego i zarazem pięknego. Większość z nich była wysoka, więc wchodzący do wanny prawdopodobnie potrzebował stopnia bądź pomocy drugiej osoby. Wanny były głębokie, to w nich kiedyś rzymscy cesarze i cesarzowe odbywały kąpiele w mleku. Na niewielkim dziedzińcu można było zobaczyć wiele ich rodzajów. Każda zrobiona z innego surowca i inaczej zaprojektowana.

mijsce-wanien-1000

watykanskiemuzeum-w-srodku-1000

 

Każdy z nas (przynajmniej znaczna większość) widziała mumie w TV, jednak to widok prawdziwego sarkofagu z człowiekiem (mumią) w środku robi niesamowite wrażenie. To niezwykłe uczucie patrzeć na kogoś, kto żył w czasach tak odległych od naszych.

sarkofag-mumi

Schody Bramantego – znajdują się przy wyjściu z Muzeów watykańskich.

schoy-barmantego-1000

Zdjęcia : Ja

Submit a comment