Odpoczynek od rzeczywistości – Portugalia

zmfontannabezogo3

Rzeczywistość to, to coś co dzieje się „tu” i „teraz”. To nasze codzienne życie, praca, rodzina, problemy, chwile radości. Nie da się od niej uciec bo prostu „jest” tak samo realna jak my i tego nie zmienimy. Nasz umysł potrzebuje jednak oderwania się od niej co jakiś czas. Nie mówię tutaj o śnie (bo to robimy codziennie) tylko o prawdziwym oderwaniu się od rzeczywistości w rzeczywistości (jakby to dziwnie nie zabrzmiało, ma sens). Dla jednych będzie to medytacja dla innych uprawianie jakiegoś hobby a dla mnie są to podróże. Nic tak nie odświeża moich myśli, nie relaksuje i nie dodaje energii jak spacery z moim ukochanym po nowych miejscach, zwiedzanie czy poznawanie nowych kultur (ludzi). Zmiana otoczenia równa się ze zmianą towarzyszącej nam energii co mi osobiście niesamowicie poprawia nastrój oraz inspiruje. Można nie tylko zaznać totalnego luzu ale także dużo rzeczy przemyśleć.

Dzisiejszy post ma poniekąd symbolizować takie oderwanie się od rzeczywistości. Dla przykładu zdjęcie poniżej symbolizuje uwolnienie umysłu i energii, oczyszczenie, początek, siłę do działania.

zmfontannabezogo4

zmfontannabezogo6

zmfontannabezogo8

Spróbujmy też wejść w inną świadomość, postawić się na miejscu innych ludzi i przemyśleć ich postrzeganie świata, z którym się na co dzień nie zgadzamy. Róbmy to czując się wolnym. Nie musimy przyznawać im racji jednak może otworzyć nam to inne drogi refleksji nad światem.

zmfontannabezogo7

zmfontannabezogo9-1024x604

zmfontannabezogo1

Nie odwracajmy się od rzeczy, których nie rozumiemy. Nie musimy ich popierać ale akceptujmy je (jeśli nie są związane z czymś negatywnym). Szukajmy odpowiedzi. Może kiedyś ją znajdziemy i okaże się dla nas zaskakująca.

zmfontannabezogo10

zmfontannabezogo12

Top – New Look / Spódnica – River Island / Buty – Nike / Naszyjnik – Republic

Zdjęcia : Konrad K./ Ja

Submit a comment