Turkusowa sukienka

bezlogosuklazurowa4

Dzisiaj odwiedziliśmy plażę Praia Grande, którą można podziwiać z portu niedaleko plaży Praia da Rocha. Stamtąd ta odległość wydaje się być ” rzut beretem” – jakieś kilkaset metrów przez zatokę, droga ta jest jednak niedostępna. Można się tam dostać jedynie drogą lądową. My wynajęliśmy samochód (na cały pobyt) co zresztą zawsze robimy. Aby dojechać na docelową plażę musieliśmy przejechać całe miasto Portimao, most, kawałek obwodnicy i następne miasteczko lub dwa. W sumie około 15- 20 min drogi (na nogach wydawałoby się kilka dni). Jednak te kilkanaście minut nie robiło na nas wrażenia i wybraliśmy się tam w ciągu całego pobytu kilka razy (za każdym razem było to inne miejsce).

Portugalia jest duża. Nie ma nic wspólnego z małymi wyspami jak np. Majorka gdzie wszystko jest blisko lub na miejscu. Żeby zwiedzić choć po części Algarve trzeba podróżować. Raz były to krótkie wyjazdy innym razem bardzo długie. Szczerze to nawet fajnie podczas tak męczących upałów wsiąść na chwilę do klimatyzowanego auta 🙂 Ulga nie do opisania (nie zrozumcie mnie żle, absolutnie nie narzekam!)

Zwiedzając tą część wybrzeża natrafiliśmy na koleją małą plażę Praia do Pintadinho oraz opuszczony budynek w stylu… no właśnie w jakim on był stylu? Były kolumny, było graffiti, ściany wyłożone kamieniami, mnóstwo wygrzewających się jaszczurek, wystające druty, ciekawie zaprojektowany piec (a właściwie jego pozostałości) i powalone ściany. W każdym bądź razie miał tą swoją atmosferę…

bezlogosuklazurowa7

bezlogosuklazurowa8

bezlogosuklazurowa5

bezlogosuklazurowa3

Udało mi się uchwycić jedną z jaszczurek (zdj. powyżej na górnej części kolumny).

Sukienka – Warehouse / Kapelusz – SH / Naszyjnik – New Look

Zdjęcia : Konrad K.

Submit a comment