Gdzie szukać najlepszych naturalnych kosmetyków?

Coraz częściej uświadamiamy sobie jak wiele do kosmetyków dodawanych jest składników szkodliwych dla naszego organizmu (dotyczy to także wielu produktów spożywczych). Często produkowane są one na ilość i jak najtańszym kosztem oraz z jak najdłuższym terminem ważności. Jak zwykle wszystko kręci się wokół pieniądza. Nie ma tutaj czasu aby pomyśleć o kupujących czyli o nas oraz skutkach ubocznych, z którymi prawdopodobnie będziemy musieli się zmierzyć. Nawet jeśli wystąpiłyby takie, nikt nawet nie wpadłby na to, że choruje przez krem do twarzy, który zawiera szkodliwy składnik. Większe prawdopodobieństwo choroby wystąpiłoby po produktach spożywczych zawierających szkodliwe składniki ale skupmy się dzisiaj na kosmetyce.

Dzisiejsi odbiorcy coraz częściej zwracają uwagę na to co kupują a naturalne kosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Owszem cena bardzo często różni się od tych dostępnych wszędzie na rynku ale od zawsze wiadomo, że porządne musi kosztować. Produkt z fabryki za 2 zł. zrobiony przez maszynę nie dorówna produktowi, ręcznie robionemu przy, którym poświęciło się znacznie więcej czasu i włożyło w niego serce. Tak samo jest z produktami organicznymi. Skład naturalnych kosmetyków jest wyszukany, nie dodaje się do nich byle czego i byle jakich związków chemicznych, które przez całe życie wchłaniają się do naszego krwiobiegu i kto wie jakie zniszczenia powodują. Na rynku organicznych produktów możemy znaleźć coraz więcej i ta tendencja jest jak najbardziej rosnąca, ponieważ producenci już wiedzą, że będzie popyt. Dlatego czytajcie uważnie składy produktów! Jestem pewna, że wiele z nich okaże się fałszywkami!

natural-cometics-1-1024x763

Jakie jest najpewniejsze źródło kupna naturalnego w stu procentach kosmetyku?

Jeśli mieszkacie na wsi lub w małym miasteczku bądź znacie kogoś kto mieszka – popytajcie! Zawsze znajdzie się, jakaś babcia ( lub jej córka), która robi swoje własne naturalne kosmetyki. Poproście aby zrobiła dodatkowy słoiczek dla was! Taka osoba robi tylko kilka sztuk zwykle używając tylko ziół, roślin, oleju czy smalcu. Macie wtedy 100% organiczny produkt i zero obaw przed skutkami ubocznymi!

Drugim miejscem wartym sprawdzenia są sklepy ziołowe. Często sprzedawane są tam naturalne kosmetyki od lokalnych zielarek lub wartych zaufania małych i większych firm. Idźcie i zapytajcie!

Moja babcia od lat robiła swoje naturalne kosmetyki i nie tylko. Jeśli ktoś na wsi potrzebował pilnie maść nagietką, maść żywokostową (na kości, reumatyzm) lub kwas jabłkowy (naturalne oczyszczanie organizmu) wiedział gdzie się wybrać. Takie rzeczy warto przekazywać z pokolenia na pokolenie, gdyż człowiek instynktownie zawsze będzie wracał do „matki natury” oraz będzie chciał korzystać z jej owoców na każdej płaszczyźnie, a to dlatego, że jesteśmy jej częścią.

Submit a comment