Powody dla których warto korzystać z naturalnych kosmetyków!

1. Brak efektów ubocznych!

Stosowane według zaleceń oraz ich przeznaczenia, naturalne kosmetyki zazwyczaj nie posiadają efektów ubocznych, a ich dłuższe używanie nie będzie mieć negatywnego wpływu na zdrowie, ponieważ zawierają naturalne składniki. Pomimo, iż większość naturalnych kosmetyków jest wolna od alergenów, proponuję alergikom zrobić próbę na małej części ciała – na wszelki wypadek!

2.Odpowiednie do wszystkich rodzajów skóry i włosów.

Składniki naturalnych kosmetyków są zazwyczaj odpowiednie do wszystkich rodzajów skóry i włosów. Czasem marki proponują produkty do skóry suchej oraz inne do skóry tłustej jednak wydaje mi się, że te nazwy są stworzone bardziej z podtekstem psychologicznym . Zwykle klient jeśli ma suchą skórę chce produktu, na którym będzie pisało „do suchej skóry”. Tak czy inaczej przeważnie, który byśmy nie wybrali , będzie odpowiedni!

3. Bezpieczne w użytku.

Naturalne kosmetyki są bez porównania bezpieczniejsze w użytkowaniu od tych drogeryjnych. Zawierają naturalne składniki, więc nie musimy się martwić, że jakaś „chemia”wchłania się do naszego krwiobiegu. Oczywiście takie kosmetyki mają też znacznie krótsza datę ważności, więc zawsze ją sprawdzajcie!

4. Nie są testowane na zwierzętach!

Naturalne kosmetyki są w większości tworzone na podstawie starych sprawdzonych przepisów, które były używane lata temu przez naszych dziadków. W składzie zazwyczaj znajdziemy ekstrakty z roślin, zioła, naturalne oleje oraz sole i błoto. Nie zawierają one chemikaliów ani związków szkodliwych dla zdrowia, dlatego też nie ma potrzeby testowania ich na zwierzętach, poza tym zostały już przetestowane przez ludzi.

5. Duży wybór produktów oraz cen.

„Naturalne” nie musi wcale oznaczać „Drogie”. Naturalne kosmetyki są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Każdy powinien znaleźć produkt na własną kieszeń. Ja osobiście od kilku lat używam produktów Spa Find oraz Spa Magik [Klik] , które idealnie mi pasują i są dostępne od niedawna na polskim rynku.

A wy jakie marki naturalnych kosmetyków polecacie?

Submit a comment